• bert

10 rekenvoorbeelden voor het rekenexamen

Van onze studenten van de mbo-managementsupport opleidingen krijgen we nogal eens vragen over het vak rekenen. Het blijkt dat veel mensen dit een moeilijk vak vinden die ze liever overslaan. Toch is het een examenvak dat wel gemaakt moet worden.


Om je een handje te helpen met rekenen hebben wij 10 voorbeeldopgaven volledig uitgewerkt. Zo kun je goed zien hoe het antwoord tot stand is gekomen en de methodes gebruiken bij je eigen opgaven.


Zonder rekenmachine


1. Vraag: Hoeveel moet je hiervoor betalen?

Uitwerking:

Voor 2 flessen betaal je €5,35 (1+1 gratis)

6 flessen : 3 x €5,35 = €16,05


Antwoord: €16,05



2.

Uitwerking:

40 weken x 45 min per week = 1800 min per jaar

60 min in een uur

1800 / 60 = 30 uur per jaar zwemles

Benodigde uren : 42 + 12 + 12 = 66 uur

66 / 30 = ongeveer 2 jaar


Antwoord: ongeveer twee jaar

3. Je wilt een tuin van 4 bij 4 meter met 10 centimeter tuinaarde bedekken.

De tuinaarde is verpakt in zakken van 40 liter


Vraag: hoeveel zakken tuinaarde heb je hiervoor nodig?


Uitwerking:

1 liter = 1 dm3

10 cm = 1 dm

4 m = 40 dm

Inhoud: 40 x 40 x 1 = 1600 dm3

40 liter in 1 zak = 40 dm3

1600 / 40 = 40 zakken


Antwoord: 40 zakken


Met rekenmachine


4. vraag: hoeveel vierkante meter (m2) planken moet je minimaal kopen?

Uitwerking:

Totaal 4 wanden:

2 x 1,8 m x 1,9 m = 6,84 m2

2 x 2,3 m x 1,9 m = 8,74 m2

Totaal oppervlakte:

6,84 + 8,74 + 1,2 – 0,18 – 1,6 = 15 m2


Antwoord: 15 m2




5. vraag: hoeveel ml sinaasappelsap moet je drinken om de dagelijks aanbevolen hoeveelheid (a.d.h.) vitamine C binnen te krijgen?

Rond af op hele milliliters.


Uitwerking:

100 ml sinaasappelsap = 58% van de a.d.h.

100% van de a.d.h. is:

100 ml / 58% x 100% = 172 ml


Antwoord: 172 ml


6.

Uitwerking:

kijk naar de lengte (400 m) van het schip, die is bepalend

langste zijde van A3: 420 mm = 0,42 m

verhouding 0,42 m : 400 m

0,42 / 0,42 = 1

400 / 0,42 = 952 verhouding 1 : 952

Kies de verhouding waarbij het 2e getal hoger is dan de uitkomst


Antwoord: 1 : 1000


7.

Uitwerking:

LinkedIn 2016

308.000 = 75%

308.000 / 75% x 100% = 410.667 in 2015

Pinterest 2016

334.000 = 128%

334.000 / 128% x 100% = 260.938

Verschil: 410.667 – 260.938 = 149.729


Antwoord: 150.000 dagelijkse gebruikers


8.

Uitwerking:

24 uur waarvan 60 – 10 = 50 min aan muziek per uur

24 x 50 = 1200 min aan muziek totaal

1200 / 250 = 4,8 min per nummer

0,8 x 60 sec per min = 48 seconden


Antwoord: 4 minuten en 48 seconden


9. vraag: hoeveel m2 is het oppervlakte van de stenen ring? Rond af op een heel getal.

Uitwerking:

Opp. = 3,14 x straal x straal

2 cirkels: straal 11 m en straal 15 m

Opp1. 3,14 x 11 x 11 = 379,94 m2

Opp2. 3,14 x 15 x 15 = 706,5 m2

Verschil: 706,5 – 379,94 = 326,56 m2


Antwoord: 327 m2


10.

uitwerking:

83% van de studenten had een bijbaan

Waarvan 15% in de verkoop

Dat is 15% / 100% x 83% = 12,45% van het totaal aantal studenten

12,45% /100% = 0,1245

0,1245 x 371 duizend = ongeveer 46 duizend studenten


Antwoord: 46 duizend studenten

55 keer bekeken

CTC Talent: Wiltonstraat 2A 3905 KW Veenendaal

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon